- štartovné: 200 Sk

- loví sa kapor, pstruh

- loví sa na jednu udicu

- predpredaj štartovných lístkov v Rybárskom dome v Bytči

VN Beňov:  Tieto pohodové preteky si nenechalo ujsť 140 rybárov z Bytče, Považskej Bystrice a okolia. Vstupenky boli takmer vypredané. Násada 800kg kaprov-lysákov z Hulína a 300kg pstruhov dúhových v dvoch veľkostiach, klasika do 35cm a XXL nad 40cm zaručovala zábavu pre väčšinu pretekárov. Klakson (žiguláka?) odštartoval pretek o 7,00h. Pstruhy brali plavačkárom blízko brehu, nakoľko ďalej má voda hĺbku cez 5m. Tam zase vŕtali kapre. Pri dobrom kŕmení a ešte lepšom zamračenom počasí bolo možné uloviť kapra pri dne na pufu s kostniakmi alebo na kukuricu. V bufete točili pivo, kofolu, tvrdé a niečo varili. O 11,00h opäť zaznel klakson. Zakrátko potom boli všetci rybári sústredení pri ceste na hrádzi a organizátori predviedli rýchlosčítanie bodov. Na stupienkoch víťazov sa tak, ako v Púchove na VN Hoštiná, ocitli Považskobystričania a to hneď na prvých ôsmich miestach, prvá trojica s výrazným odstupom. Víťaz Juraj Krekáč si so 417 bodmi odniesol vysávač, pred Milanom Zelenákom a Miroslavom Chobotom. O ďalšom vyrovnanom poradí rozhodoval len jeden úlovok pstruha. Pozornosť rybárov zaujala jedna z cien - šesťmetrová teleskopická ,,feedrovka“ od neznámeho výrobcu. Po vyhlásení výsledkov prebehlo vyžrebovanie tomboly – vecných cien od sponzorov. Keď som na začiatku spomenul pohodové preteky, bolo to najmä vďaka organizátorom, ktorí svoju robotu nielen vykonali ale i poňali v pohode, rovnako ako aj miestny rybári. Inde môžu o tom naozaj len snívať.

Výsledné poradie

1. Juraj Krekáč (PB) -            417 bodov (14 pstruhov)

2. Milan Zelenák (PB) -         405 bodov (10 pstruhov, 2 kapry)

3. Miroslav Chobot (PB) -    402 bodov (10 pstruhov, 2 kapry)

4. Ľubomír Krekáč (PB) -     251 bodov (8 pstruhov)

5. Juraj Konrád (PB) –           240 bodov (8 pstruhov)

6. Ivan Šiška (PB) -                236 bodov (8 pstruhov)

7. Roman Buček (PB) -         230 bodov (7 pstruhov)

8. Peter Šumega (PB) -        213 bodov (7 pstruhov)

- predpredaj štartovných lístkov v rybárskych predajniach, u hospodárov, tajomníka a pokladníka MO

VN Hoštiná:  Viac ako 200 rybárov z MsO SRZ Púchov, Považská Bystrica a okolia rozbalilo svoje náradie na brehu vodnej nádrže Hoštiná, aby v tradičnom jesennom preteku preriedili násadu 200 kg Pd a niekoľkých stoviek kaprov – šupináčov. Počasie sa vydarilo, rannú hmlu vystriedalo slnko a neskôr mraky. Úlovkov nechýbalo, typické hoštinské zelenkavé dúhaky tvorili drvivú väčšinu plavačkových úlovkov a boli dopĺňané sporadickými feedrovými úlovkami kaprov. V Bufete sa predávali klobásky, guláš, pivo a iné povolené dopingy. Z opačného konca rybníka prichádzali postupne správy o najlepších lovcoch pstruhov: 30, 40, 50 pstruhov zastalo nakoniec na 60 kusoch, k tomu 1 kapor zaručil Milanovi Zelenákovi jasné víťazstvo. Vravel, že ,,mal naozaj dosť“, veď ťahať päť hodín rybu za rybou sa stáva raz za život. Podobne dopadol aj ďalší bystričan, celkovo druhý v poradí Ľubomír Krekáč so 48 pstruhmi. Považskobystričania vyfúkli domácim prvých päť miest. Ceny sa nakoniec ušli len pre prvých troch umiestnených a ďalších tucet cien bolo rozdaných v tombole po preteku. Pretek bol vydarený a organizátorom treba poďakovať za výbornú prácu. Malým mínusom bol len chaos pri vyhlasovaní výsledkov, keď prvým dvom pretekárom uviedli nesprávne počty úlovkov, ktoré však nemali vplyv na celkové výsledné poradie.

- kategórie dospelí a deti

- cena lístka: 300 Sk dospelí, 150 Sk deti, (+ guláš, pivo)

- max. počet súťažiacich: 200

- 6-7h prezentácia, 7.30-8h nástup, 8-12h preteky, 14h vyhodnotenie

- boduje sa 8 ks uloveného pstruha, 4 ks si možno privlastniť (deti 4-2 ks)

- potrebné rybárske doklady, podberák, úlovky sa zapisujú do prehľadu!!!

- loví sa jednou udicou na plavák, háčik min. 6 bez protihrotu,

- zákaz vnadenia, nástraha rastliného alebo živočíšneho pôvodu (nie rybka)

Predaj lístkov: predajňa LUZA, J. Vuruma 144, Žilina (041/5640443)

Brodno:  O tom, že tento pretek získal po svojej minuloročnej premiére popularitu netreba ani diskutovať. Do druhého ročníka pretekov sa prihlásilo 220 rybárov zo Žiliny a okolitých okresov. Počasie zrána nevyzeralo prívetivo, bolo chladno a fúkal vietor, neskôr však vyšlo slnko a oteplilo sa. Po štartovnom výstrele rybári ponahadzovali svoje plavačky a postupne začali vyťahovať svojich ôsmich dúhakov. Štyristo kg násady pstruhov, medzi ktorými plávali i 2-3kg jedince, zaručovali dostatok zábavy. Najväčšie úlovky mali viac ako 60cm. I tento rok zostala časť rybárov s prázdnym kontom, medzi nimi i naša výprava. Prečo? Ryby sa sústredili na konkrétnych miestach a o 5 m ďalej nemusel byť za celé doobedie ani jeden ťuk (ani nebol). Na obed čakal na rybárov guláš a pivčo a po 14h prebehlo vyhodnotenie. Hodnotila sa celková dĺžka ulovených pstruhov, pri zhode dĺžky rozhodoval najväčší úlovok a v poslednom rade čas posledného úlovku. Na súťažiacich čakali zaujímavé ceny – udice, navijaky, oblačenie a pre víťaza pretekov čln za takmer 30 000 Sk.

10.Šlapka Mário – 59b

Žilinská mestská organizácia SRZ dokázala ďalším ročníkom preteku vytvoriť atraktívnu tradíciu, ktorá bude i pre ostatných návodom ako spopularizovať rybárske podujatia. Poďakovanie a uznanie patrí organizátorom, rozhodcom i všetkým, ktorí k tomu prispeli.